Propozicije za Državno prvenstvo drum – hronometar 2021

P R O P O Z I C I J E

Naziv trke: Državno Prvenstvo 2021 Drum – Hronometar

Datum održavanja: 19-20. jun 2021. godine / 19. jun – hronometar / 20. jun – drumska trka;

Organizator: Biciklistički klub “Pljevlja” – Biciklistički savez Crne Gore

Start trke:1. dan – Hronometar
Pljevlja (Milet bašta)
2. dan – Trka
Pljevlja, centar, ispred Opštine grada
Cilj trke:1.dan – Hronometar
Pljevlja (Golubinja-Lokve)
2. dan – Trka
Pljevlja (Golubinja-Lokve) – osim za žene u svim kategorijama i kadete, koji završavaju ispred Opštine Pljevlja
Dužina:Hronometar: 3,5km / Drum: 102 km (ukupno 15 krugova)
hronometar
drumska trka

Informacija:

Sve kategorije startuju prvog dana na hronometru.

Drugog dana, na trci, žene u svim kategorijama i kadeti voze 7 krugova, dok ostali 15.

Kategorije takmičara:

• Seniori (Elite, M & W)
  • Mlađi seniori (Under-23, M & W)
  • Juniori (Under-19, M & W) – Kadeti (Under-17, M & W) – Mastersi (Masters 30+, M & W).

*Pravo korišćenja isključivo drumskih bicikala

Pravo nastupa: Na trci pravo nastupa imaju licencirani i nelicencirani takmičari koji se nalaze na spisku članova kluba, dostavljenog Biciklističkom savezu Crne Gore kao i rekreativci i koji su van konkurencije plasmana po kategorijama.

Mjesto okupljanja: 19.jun – Pljevlja, Milet bašta; 20.jun – Pljevlja, centar grada ispred Opštine Pljevlja (trg)ista satnica oba dana.

• 09.00 – 10:00 Registracija takmičara i podjela startnih brojeva
  • 10:15 – 10:30 Sastanak sudija, vođa ekipa i takmičara
  • 10:30 – 11:00 Zvanično otvaranje trke kod Milet bašte
  • 11:00 – START Trke
  • 17:00   PROGLAŠENJE pobjednika – Milet bašta (oba dana)

Prijave za učešće: [email protected] / br.tel: 068 697 178;

Pravila:

• Trka se vozi u uslovima potpuno zatvorenog saobraćaja, uz pratnju organizatora i policije.
  • Takmičari su dužni da nose zaštitne kacige tokom cjelokupnog trajanja Trke, kao i tokom zagrijavanja.
  • Svaki prekršaj saobraćajnih propisa biće kažnjen od strane sudija, isključenjem iz Trke.
  • Radio veza između takmičara, kao i takmičara i prateće ekipe, nije dozvoljena.
  • Defekti i kvarovi se otklanjaju isključivo van kolovoza, uz desnu ivicu puta.
  • Pružanje pomoći između takmičara dozvoljeno je samo u smislu otklanjanja kvara na biciklu.
  • Takmičari su dužni da potpišu Startnu listu, najkasnije 10 minuta prije starta.
  • Potpisivanjem Startne liste, takmičari potvrđuju da su upoznati sa sadržajem ovih Propozicija i da učestvuju na Trci na ličnu odgovornost.
  • Organizator ne snosi nikakvu odgovornost za eventualne nezgode pričinjene od samih učesnika ili trećih lica.

Obaveze takmičara:

1. da nose tokom cijele trke brojeve koje dodjeljuje organizator i koji ne smiju biti presavijeni, niti razrezani;
  2. takmičari moraju lično potpisati startnu listu, pod uslovom da im se ne dozvoli učešće na startu Trke;
  3. da poštuju saobraćajne propise;
  4. timovi se podsjećaju da je korišćenje bilo kakvog oblika radio komunikacije između vozača i ličnog timskog vozila ili timskog vođstva zabranjeno tokom trke.

Organizacija: Organizator Trke snosi troškove organizacije, sudija i nagrada za 1. 2. 3. mjesto u generalnom plasmanu, dok ostali troškovi padaju na teret samih učesnika Trke. Takođe, organizator obezbjeđuje medicinsku pomoć tokom trajanja Trke.

Kotizacija: Besplatna za sve učesnike.

Izmjene ili dopune Propozicija: Eventualne izmjene ili dopune Propozicija, organizator će objaviti najkasnije jedan sat prije starta Trke. Trka se vozi po svim vremenskim uslovima.