Propozicije za biciklističku trku “Pljevlja 2020”

Propozicije za Biciklističku trku “Pljevlja 2020 Most na Tari, Đurđevića Tara-Žabljak-Prevoj Sedlo

ORGANIZATORI:

Biciklistički klub “Pljevlja” Pljevlja

Biciklistički savez Crne Gore

logo pv kluba.jpg
Pljevlja-grb.png
rudnik logo.jpg
images.png

LIGA CRNE GORE 2020

DRUMSKA TRKA – BK “PLJEVLJA” 2020

05. Septembar 2020. godine (subota), 11:00 sati

P R O P O Z I C I J E

LIGA CRNE GORE 2020 DRUM

Liga  Crne Gore BK “PLJEVLJA”–  za 2020. godinu organizuje se u skladu sa pravilima Biciklističkog saveza Crne Gore i ovim Propozicijama 05.septembra 2020. godine, od strane Biciklističkog kluba “PLJEVLJA” iz Pljevalja i Biciklističkog saveza Crne Gore Biciklistička trka Pljevlja 2020 Drum.

Biciklistički klub “Pljevlja”

Sportski Centar Ada, 84210, Pljevlja – Crna Gora

Biciklistički savez Crne Gore

Gavra Vukovića bb, 81000, Podgorica – Crna Gora

Direktor trke:

Goran Cerović, mobilni telefon: + 382 68 697 178

Kategorije takmičara: Seniori (Elite, M & W), Mlađi seniori (Under-23, M & W), Juniori (Under-19, M & W), Kadeti (Under-17, M & W), Mlađi kadeti (Under-15, M & W), Pioniri (Under-13, M & W), Mastersi (Masters 30+, M & W).

Pravo nastupa: Na Trci pravo nastupa imaju licencirani i nelicencirani takmičari koji se nalaze na spisku članova klubova, dostavljenog Biciklističkom savezu Crne Gore.

Kotizacija:

10,00 eura po takmičaru, najkasnije 60 minuta prije starta Trke. Kotizacija se uplaćuje na sljedeći žiro račun: primalac – Biciklistički Klub “Pljevlja” – Pljevlja, broj žiro računa:555-2343-07 kod Addiko Banke, navesti ime i prezime i JMBG, opis plaćanja – Kotizacija za biciklističku trku “Pljevlja 2020”. Priznanicu o plaćenoj kotizaciji poslati na e-mail adresu [email protected] ili predati na mjestu starta na dan Trke. Kotizaciju je moguće platiti i prije starta Trke.

Novčane nagrade generalni poredak Seniori – Under 23

1. Mjesto 200 eura
  2. Mjesto 150 eura
  3. Mjesto 100 eura
  4. Mjesto 70 eura
  5. Mjesto 50 eura

Program za 05. septembar 2020. godine (Drumska trka) na mjestu starta Trke:

Most na Tari, Đurđevića Tara, Crna Gora

1. 09.00 – 10.00 registracija takmičara i podjela brojeva na mjestu starta Trke
  2. 10.00 – 10.30 sastanak sudija, vođa ekipa i takmičara na mjestu starta Trke
  3. 10.30 – 10.50 potpisivanje Startne liste na mjestu starta Trke
  4. 10.50 – 11.00 ceremonija svečanog otvaranja Trke
  5. 11.00 – START Trke
  6. 15.00 – PROGLAŠENJE pobjednika Trke (Prevoj Sedlo)

Prijave za učešće:

Slati na e-mail adresu  [email protected], najkasnije do 24:00 sata 03. septembra 2020. godine. Prijave na dan trke, na mjestu starta Trke, prihvataju se najkasnije 60 minuta prije starta Trke.

Trka se vozi po važećim saobraćajnim propisima i ovim Propozicijama.

Trka se vozi u uslovima saobraćaja, uz pratnju organizatora i saobraćajne policije. Takmičari su dužni da nose zaštitne kacige, tokom cjelokupnog trajanja Trke, takođe i tokom zagrijavanja. Svaki prekršaj saobraćajnih propisa biće kažnjen od strane sudija, isključenjem iz Trke. Radio veza između takmičara, kao i takmičara i prateće ekipe, nije dozvoljena.

Trka se vozi bez neutralne tehničke podrške.

Defekti i kvarovi se otklanjaju isključivo van kolovoza, uz desnu ivicu puta. Pružanje pomoći između takmičara dozvoljeno je samo u smislu otklanjanja kvara na biciklu.

Takmičari su dužni da potpišu Startnu listu, najkasnije 10 minuta prije starta Trke.

Potpisivanjem Startne liste, takmičari potvrđuju da su upoznati sa sadržajem ovih Propozicija i da učestvuju na Trci na ličnu odgovornost. Organizator ne snosi nikakvu odgovornost za eventualne nezgode pričinjene od samih učesnika ili trećih lica.

Trasa trke:

Start trke za 05.09.2020,Most na Tari, Đurđevića Tara,Pljevlja,Crna Gora

Drumska Trka: “Most na Tari – Žabljak– Prevoj Sedlo” = 37,23 km (Elite, Under-23, Under-19)

Obaveze takmičara:

1. da nose tokom cijele trke brojeve koje dodjeljuje organizator i koji ne smiju biti presavijeni, niti razrezani;
  2. takmičari moraju lično potpisati startnu listu, pod uslovom da im se ne dozvoli učešće na startu Trke;
  3. da poštuju saobraćajne propise;
  4. timovi se podsjećaju da je korišćenje bilo kakvog oblika radio komunikacije između vozača i ličnog timskog vozila ili timskog vođstva zabranjeno tokom trke.

Trasa neće biti označena znakovima i oznakama trase.

Organizacija:

Organizator Trke snosi troškove organizacije, sudija i nagrada za sve učesnike Trke, dok ostali troškovi padaju na teret samih učesnika Trke. Takođe, organizator obezbjeđuje medicinsku pomoć.

Izmjene ili dopune Propozicija:

Eventualne izmjene ili dopune Propozicija, organizator će objaviti jedan sat prije starta Trke. Trka se vozi po svim vremenskim uslovima.

Profil staze :

Skica staze :