Danas je Međunarodna biciklistička unija (UCI) objavila kompletan kalendar UCI Europe Tour trka

Danas je Međunarodna biciklistička unija UCI objavila revidirani kalendar međunarodnih drumskih trka za 2020. godinu. Najznačajnija informacija za crnogorski biciklizam je da će se ove godine „Tour of Montenegro 2020“ voziti u okviru UCI Europe Tour-a, u klasi 2.2, kategorija Men Elite, od 2. do 4. oktobra. Naravno, očekuje se da će zdravstvena situacija sa pandemijom Covid-19 dozvoliti ovakav razvoj aktivnosti i da će se na crnogorskim drumovima pojaviti veliki broj UCI kontinentalnih timova, uz već najavljene timove iz cijelog svijeta i reprezentativne selekcije sa Balkana.

S obzirom da je bezbjednost takmičara i svih ostalih učesnika prioritet UCI-ja, kalendar drumskih trka konstantno će se procjenjivati, kako bi UCI išao u korak sa razvojem svjetske zdravstvene situacije. U zavisnosti od procjene, ukoliko bude potrebno, UCI će obaviti potrebna prilagođavanja kalendara za 2020. godinu na predstojećim sastancima UCI Upravnog odbora, koji će se održati 9. i 10. juna, a na kome se očekuje i razmatranje konačne verifikacije prijema Biciklističkog saveza Crne Gore, sa sjedištem u Podgorici, u Međunarodnu biciklističku uniju (UCI).

2 komentara na “„TOUR OF MONTENEGRO 2020“ U REVIDIRANOM KALENDARU DRUMSKIH TRKA MEĐUNARODNE BICIKLISTIČKE UNIJE (UCI)